ד"ר ארתורו לרנר​

ד"ר ארתורו לרנר

מגיל צעיר התנדב בסיוע לנפגעי סמים בארגנטינה ארץ מולדתו, והמשיך במשך לימודי הרפואה באוניברסיטת בואנוס איירס. לאחר שעלה ארצה התמחה בפסיכיאטריה בבית החולים "לב השרון", וכיום מנהל את המחלקה לתחלואה כפולה. מייסד ומנהל את הפורום הישראלי לתחלואה כפולה, חבר מייסד ויו"ר אגודת איל-סם (החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות) ובעבר שימש כיועץ ארצי לאגודה כמו גם יועץ במחלקה לטיפול בהתמכרויות במשרד הבריאות, יועץ של הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול ומשתתף פעיל בוועדת הסמים בכנסת. חבר מייסד של האיגוד הבין לאומי לרפואת וטיפול בהתמכרויות- International Society of Addiction Medicine, וממלא תפקידים בינלאומיים נוספים: Foundation Member and Zonal Representative of the World Association of Dual Disorders (WADD), Israeli Representative, Dual Disorders Section, Word Psychiatric Association (WPA). מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ובעבר מרצה בכיר בפקולטה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר-אילן.

ד"ר קרן צרפתי

ד"ר קרן צרפתי

ד"ר קרן צרפתי היא מייסדת שותפה של מכון האקומי ישראל לפסיכותרפיה דינמית מבוססת מיינדפולנס וגוף.

חוקרת מודלים אינטגרטיביים של טיפול פסיכותרפוטי בדגש על תרפיות מבוססות חומרי תודעה. קרן מנהלת וחוקרת קלינית במחקר הבודק את השפעת תרפייה מבוססת MDMA עם פגועי טראומה. גישתה מציעה מודל אינטגרטיבי של ריפוי וגדילה ומושרשת בגישות פסיכולוגיות מערביות, גישות שמאניות ותורות רוח מזרחיות. 

ד"ר שאולי לב-רן

ד"ר שאולי לב-רן

סגן מנהל במרכז הרפואי לב השרון ומנהל המרפאה להתמכרויות ותחלואה כפולה במרכז. מרצה בכיר בחוג לפסיכיאטריה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. בוגר התמחות בפסיכיאטריה במרכז לבריאות הנפש שלוותה ובוגר התכנית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית באוניברסיטת תל-אביב. בוגר תואר מוסמך בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת חיפה, וחבר המועצה הלאומית לבריאות הנפש. ד"ר לב-רן מטפל ומדריך בינלאומי בגישה המוטיבציונית (Motivational Interviewing), גישה המובילה להגברת מוטיבציה לשינוי המשמשת בסיס לטיפול בהתמכרויות ותחלואה כפולה. התמחה בטיפול ומחקר בהתמכרויות ותחלואה כפולה במרכז להתמכרויות ובריאות הנפש של אוניברסיטת טורונטו (Centre for Addiction and Mental Health). את מחקרו בתחום אפידמיולוגיה של התמכרויות ביצע בהנחייתו של פרופ' Jürgen Rehm מהאפידמיולוגים המובילים בעולם בתחום התמכרויות, שם הוא ממשיך לכהן כחוקר-עמית. מחקריו של ד"ר לב-רן מתמקדים בהשפעות פסיכיאטריות של סמים ואלכוהול, ועל הקשר בין כאב, דכאון והתמכרויות.
ד"ר עודד ארבל​

ד"ר עודד ארבל

פסיכיאטר מומחה, בוגר ביה”ס לרפואה באונ’ ת”א והתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת ת”א.
מייסד ועומד בראש מרפאת המיינדפולנס שבמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ועומד בראש התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס. עוסק בפסיכותרפיה וייעוץ במסגרת פרטית בקליניקה בת”א ובטל שחר.

בוגר תכנית המטפלים של פסיכודהרמה – מרכז, שהוקם בשנת 1998 ע”י פרופ’ יעקב רז ונחי אלון, המפגיש מטפלים ואנשים ממקצועות שונים עם הבודהיזם בדרך ייחודית המשלבת עיון, התנסות ואימון וכיום חבר בסגל ההוראה של בית הספר והמרכז המקצועי של תכנית המטפלים.

מטפל מוסמך בשיאצו. בעל חגורה שחורה בקארטה, מדריך צלילה ומנסה לנגן בחליל במבוק. תלמידו של פרופ’ רז, ומתאמן ומלמד בדרך הזן. בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות מדיטציה וקבוצות טיפוליות בגישות מבוססות מיינדפולנס.

במסגרת מרפאת המיינדפולנס, במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, מנחה קבוצות מדיטציה למטופלים ולצוות, עוסק בטיפול פרטני במגוון הפרעות ובהוראה והכשרה של מטפלים בתורת הנפש הבודהיסטית וגישות מבוססות מיינדפולנס. מתעניין ועוסק בחקר התודעה.

ד"ר טל להב

ד"ר טל להב היא בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. בימים אלו היא עובדת כרופאה מתמחה בהתמחות בפסיכיאטריה של המבוגר בבית החולים לבריאות הנפש "באר יעקב", והשלימה שלוש שנות לימודי המשך בפסיכיאטריה באוניברסיטת תל אביב. תחומי העניין שלה כוללים תחלואה פסיכוסומטית, הפרעות חרדה, הפרעה פוסט-טראומטית, התמכרויות ורפואה מגדרית.

ד"ר עידו סימיון

עידו הוא מטפל ומורה מוסמך להאקומי. הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיית מזרח-מערב ותואר שני בפסיכולוגיית סומאטית (גוף-נפש) מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים (California Institute of Integral Studies) בסן פרנסיסקו. מחקרו מתמקד בשילוב תפיסות העצמי של הפסיכולוגיה היונגיאנית והבודהיסטית, וכן בוחן את המשמעויות הפרקטיות לטיפול הפסיכולוגי שהן פועל יוצא של שילוב זה. בנוסף, עידו הוא מייסד-שותף של מכון האקומי ישראל ומשמש כחוקר קליני במחקר הבודק את השפעת תרפייה מבוססת MDMA על פגועי טראומה (PTSD). עידו בעל רישיון של מטפל זוגי ומשפחתי מטעם מדינת קליפורניה (MFT) ובעל קליניקה פרטית בהרצליה.

ד"ר נדב שליט​

ד"ר נדב שליט

ד״ר שליט הוא פסיכיאטר בכיר במרפאה לתחלואה כפולה של המרכז לבריאות הנפש ״לב השרון״. 

בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, התמחה בפסיכיאטריה של המבוגר במרכז לבריאות הנפש גהה.

מחקריו של ד״ר שליט מתמקדים בהשפעות פסיכיאטריות של שימוש בסמים.

דר' עידו הרטוגזון

ד"ר עידו הרטוגזון

ד"ר עידו הרטוגזון הוא היסטוריון וסוציולוג של המחקר והתרבות הפסיכדלית, עם דגש על חשיבות הקונטקסט, או הסט והסטינג בעיצוב החוויה הפסיכדלית. עבודת הדוקטורט של הרטוגזון עסקה בעיצוב התרבותי של החוויה הפסיכדלית בארה"ב של אמצע המאה העשרים.

את מחקר הפוסטדוקטורט שלו, בנושא ההבטים הנורמטיביים של מדיניות סמים ערך הרטוגזון בבית הספר לממשל של אוניברסיטת הרווארד. הרטוגזון עורך במשותף את כתב העת הפסיכדלי הישראלי לפסיכונאוט, וארגן והנחה את הכנס הפסיכדלי הישראלי הראשון שהתקיים בבית ציוני אמריקה ביוני 2017. ספרו 'טכנומיסטיקה' ראה אור בשנת 2009.

ד"ר אביעד הדר​

ד"ר אביעד הדר - מייסד

אביעד הוא פסיכולוג וחוקר מוח בעל דוקטורט מאוניברסיטת לונדון, סיים השתלמויות בתר-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון ובמשרד הבריאות, ונמצא לקראת סיום דוקטורט שני ברפואה (M.D). אביעד עוסק בחקר המוח והתודעה משנת 2008 בבריטניה, ולאחר מכן במסגרת תוכנית "מדען חוזר" בישראל, עם ניסיון של עשור בגירוי מגנטי תת-גולגולתי (TMS) בהקשרים מחקריים וטיפוליים. בין השנים 2016-2017 שימש כיועץ מדעי למשנה למנכ"ל משרד הבריאות  בתחומים הנוגעים לבריאות הציבור במסגרת תוכנית ממשק.

ייסד את העמותה יחד עם עמיתו ללימודי הרפואה מתוך מחויבות עמוקה לאפשר לסובלים ממחלות נפש את הטיפולים היעילים ביותר לריפוי והפחתת הסבל.

דור דנן​

דור דנן - מייסד

דור הוא חוקר בתחום הפסיכולוגיה והפסיכו-ביולוגיה, עם ניסיון בשיטות איכותניות וכמותניות וכעת בתהליכי כתיבת דוקטורט בנושא פוסט-טראומה במעבדה לחקר מצבי דחק וחרדה באוניברסיטת בן גוריון. במקביל, נמצא בשנה החמישית ללימודי רפואה, בוגר התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס, מתנדב ומדריך מיינדפולנס במרכז לבריאות הנפש בבאר-שבע ובאופן פרטי.

את העמותה ייסד עם חברו ללימודי הרפואה מתוך רצון להקל על סבלם של מטופלים הסובלים ממחלות נפש חשוכות מרפא, ומתוך הבנה של ההצלחה המוגבלת של עולם הרפואה להקל על סבל זה בעת הנוכחית והכרה בפוטנציאל התרפויטי הגדול הטמון בחומרים פסיכדלים.

סגירת תפריט