מחקר וריפוי פסיכדלי ישראל (מרפא) (Psychedelic Research and Therapy Israel) הינה עמותה של אקדמאים ואנשי מקצוע מתחום הרפואה, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח שמטרתה קידום טיפולים ומחקרים קליניים למחלות נפש חשוכות מרפא בעזרת תרכובות בעלות השפעה הלוצינוגנית. חזון העמותה להביא מרפא לחולים כרוניים ועמידים בארץ ובעולם וכן להרחיב את הידע על פוטנציאל הריפוי של תרכובות אלה בתחום בריאות הנפש.

מחקר וטיפול באמצעות חומרים אלו מתבצע כיום ברחבי העולם ע"י קבוצות מחקר שונות הנתמכות בין היתר ע"י ארגון התרופות הפדרלי האמריקאי (FDA), ע"י ארגון הבריאות הלאומי האמריקאי (NIH) ואף בישראל ע"י מחקרים אוניברסיטאיים (אוניברסיטת תל אביב) ושיתופי פעולה מקומיים במרכזים לבריאות הנפש (לדוג' באר יעקב).

למרות ההתקדמות המשמחת, בישראל עבודות מחקר בתחום מתבצעות בעיקר בשל נחישותם של מס' אנשים מסורים ללא כל עזרה ארגונית ובתמיכת תרומות פרטיות. תחום זה נתקל בהרבה קשיים רגולטורים, בסטיגמות מבית ומחוץ ולא קיים גוף ישראלי שמרכז ודוחף את קידומו.

בכוונתנו ליצור גוף שמרכז ומתאם בין האנשים השונים הפועלים למען מטרה זו, לעודד אנשים נוספים להצטרף ולהוות קול ברור של מידע איכותי לציבור החוקרים והמטפלים הישראלי בנושא. חזון זה של העמותה יבוצע ע"י קידום יעדים מרכזיים כמו הקמת גוף ידע מרכזי, תמריצים לחוקרים צעירים, קולות קוראים והפקת כנסים.

אנו מודים לרשם העמותות על האפשרות לייסד עמותה בישראל שתקדם מטרות חשובות אלו בשיפור חייהם של אלפי פגועי נפש בישראל ובעולם.

סגירת תפריט